Lokalhistoriske billeder fra Thisted Kommune

ABH - Portræt (enkelt) kvinder

Johanne Bangsgaard, Hassing.

Anne Marie Madsen, Hurup.

Kr. Klausen, Vestervig.

Frk Birgith, Hurup.

Britta Pedersen, Visbyvej, Bedsted.

Syerske Irma Ketty Meier Nielsen, Taabel/Vestervig

Anna Marie Ruby, Agger

Lærer V. Hansen, Vestervig.

Fru Poul Nielsen, Bedsted.

Anna Hummelshøj, Ydby.

Karin Boddum.

Petra Madsen, Bedsted.

Astrid Mølgaard, Gettrup.

Kontorassistent Gerda Kristoffersen, Hurup/Thisted

Helle Lauridsen, Agger.

Lone Pedersen, Hurup.

Lea Olsen, Villerslev.

Andelsbanken, Hurup.

Birgit Andersen, Andelsbanken, Hurup

Andelsbanken, Hurup.

Hanne Nielsen

Sparekassedirektør Gudrun Røjkjær Jensen, Visby. Andelsbanken, Hurup

Anna Jensine Nielsen.

Ebba Pedersen

Birte Jensen

Lilly A.S. Grønkjær, Hurup

Lisbeth Andersen, Hørdum.

Lis Kristensen "Teglgaarden" Vestervig.

Inge Lis Mikkelsen.

Helga Vestergaard, Bedsted.

Anita Grønhøj.

Sigfred Jensen, Krik.

Anna Elisa Larsen, Hurup

Thora Sørensen

Fru Evald Tinggaard, Hørsted.

Thyra Overgaard, Hørdum.

Fru Søe, Agger.

Annete Overgaard, Hurup.

Dagmar Sørensen

Sigrid E. Alfrida Jørgensen (1910-1986), Bedsted

Hilda Nielsen, Sønderhå.

Inger Oline Hansen, Bedsted.

Pia Andersen, Krik.

Stinne Larsen, Flarup.

Thora Kristine Daniel. Bedsted

Karen K., Hurup

Anna Kathrine Jensen, Skaarup pr. Vestervig.

Fru Rasmussen.

Inga Thøgersen, Vestervig.

Nina Christensen.

Gurli Gade, Agger.

Karen Marie Bylov

Nanny S. Leth, Hurup

Jens Hjort Pedersen, Ydby.

Ingrid Jensen.

Elisabeth Jensen, Doverodde.

Else Andersen, Vestervig.

Johanne Hald, Ydby.

Rita Bonde, Bedsted

Anna Høj, Hurup.

Inger Lodahl.

Tove Johan(ne)sen

Anna Poulsen, Heltborg.

Lodahl.

Nanna Johan(ne)sen

Irene Madsen, Guntoft.

Vita Ebsen, Taabel skole.

Lilly Gufersen, Refs.

Marie Andresen, Lyngs.

Husbestyrerinde Anna Damsgaard, Heltborg og Taabel skole

Erna Andresen, Lyngs.

Fru Svalgaard Pedersen, Spolum.

Karla Larsen, Vestervig.

Rosa Bertelsen, Ørumby.

Lisbeth Andersen, Skyum.

Linda Sveigaard.

Ebba Bertelsen, Ørumby.

Hanne Pedersen, Sygehuset, Vestervig.

Ellen Pedersen Ringgaard, Snedsted.

Vera Møller, Svankjær.

Bente Steffensen.

Dorit Giltoft.

Kristina Sørensen, Ydby.

Asta Riis

Irene Dam, Randrup.

Hanne Liltoft, Ullerup.

Elise Oxlund, Gettrup

Ellinor Jensen, Agger.

Skrædder Nielsen, Ydby.

Lillian Henriksen, Hurup

Peder Skammelsen, Ydby.

Astrid Andersen, Lyngs.

Birgit Larsen, Vestervig.

Gerda Toftdahl

Tove Olsen, Søndbjerg.

Kontorassistent Sonja Kristensen, Bedsted

Installatør Facius, Bedsted.

Anni Kjær, Heltborg.

Elna Olsen, Vestervig.

Inger Serup, Heltborg.

Ida Boll, Randrup.

Nanna Lauritsen.

Fru Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Fru Steffensen, Hvidbjerg

Jette Jensen

Solveig Jacobsen, Hørsted.

Kirsten Madsen

Solveig Jensen, Hurup.

Fru Chr. Pedersen, Morup Mølle.

Inger Bech, Svankjær.

Fru Graversen, Vittrup.

Fru Pilgaard, Taabel.

Chrisensen, Flarup.

Murer Steffensen.????

Lisbeth Lykke, Bedsted.

Hanne Ludvigsen, Lyngs.

Lise Lotte Thorsted, Agger.

Jakobsen, Søndbjerg Børnehjem.

Mona Jensen.

Signe Andersen, Ydby.

Signe Pedersen

Fru Thea Rysgaard Christensen, Tambohus Kro

Kirsten Koltoft, Vestervig.

Kirstine Kristensen

Inger Bangsgaard, Hassing.

Helga Jensen, Agger.

Frk. Pedersen, Hurup.

E. Katrine Andersen (d. 1982), Bubbel mark, Hurup

Astrid Christensen, Vilhelmsminde, Bedsted.

Henny Påsch

Gudrun Overgaard (d. 1987), Hurup

Johanne Kristensen, Madsted pr. Bedsted.

Ida Poulsen, Kirkeby Ydby.

Karen Marie Christensen, Hurup

Margit Jensen.

Mona Elisabeth Jacobsen (1953-), Skyum/Snedsted

Ingrid Ernst, Hvidbjerg Kro.

Grethe Pedersen, Villerslev.

Dagplejemor Anna Konge, Heltborg/Hurup

Lissy Poulsen, Lyngs.

Elna Ernst, Hvidbjerg.

Datter af Thomas Christensen.

Jens Konge, Hurup.

Anni Kammersgaard, Ydby.

Magda Viola Thøgersen Christensen, Hurup

Langvang

Inger Winter, Morup Mølle.

Edna Nørbjerg

Frk Sørensen, Hurup.

E. Christensen, Vestervig.

Boisen, Taabel.

Ella Knatrup, Morup Mølle.

Ragnhild Serup, Heltborg.

Astrid Andersen, Ginnerup

Dagmar Sørensen

Jenny Jensen.

Gerda Andersen.

Helga Knattrup, Trankjær.

Anders Nyby, Vestervig.

Karen Ting, Lyngs.

Conny Nielsen, Ydby.

Karen Jensen, Agger.

Carl Mogens Andersen, Hørdum.

Astrid Østergaard

Carl Mogens Andersen, Hørdum.

Sygeplejerske Inga Brun, Randrup og Hurup

Karen Jensen, Hurup.

Else Nielsen, Bedsted.

Valdemar Neesgaard, Gettrup.

Anna Mikkelsen, Refsgaard.

Grethe Christensen, Bedsted.

Gerda Larsen

Jytte Jensen, Ydby.

Jonna Hove.

Elna Kjærgaard, Bedsted.

Ritta Espersen, Blidstrup Ungdomsskole, Ø Assels.

Ingeborg Grausen, Hurup.

Anna Marie Skriver, Blidstrup Ungdomsskole, Ø Assels.

Signe Sund

Anna Nielsen.

Thyra Nielsen

Sussanne Nielsen, Jestrup.

Karen Nielsen, Tvolm Ydby.

Birgith Kammergaard.

Anton Christensen "Holmgaard" Ydby.

Klinikassistent Sonja Juul Konge, Hurup

Bodil Graugaard (1956-), Barslev/Struer

Mejeribestyrer Nielsen, Bedsted.

Erna Poulsen, Bedsted.

Viggo Nesgaard, Refs.

Karen Jensen, Hurup.

Marie Larsen "Mærkedahl" Lyngs.

Else Nielsen, Hurup.

Slagteriarbejder Sigurd Nielsen

Ida Søndergaard, Gettrup.

Else Bangsgaard, Hassing.

Gunhild Pedersen "Strandgaarden" Gudnæs.

Fru Pedersen, Engelsk Beklædning, Hurup.

Hanne Mikkelsen, Gettrup.

Irene Krabbe. Hurup.

Ebba Nørgaard, Horsfeldt pr. Bedsted.

Annie Karoline Jes?????, Bedsted.

Anna Tølbøl, Villerslev.

Ingrid Jensen, Hurup.

Paula Jakobsen, Hurup.

Marius Thomsen, Dover.

Lis Svalgaard Pedersen, Boddum

Anni Lumborg, Hurup.

Anna Kristensen, Assens.

Agnes Andersen, Oxenbøl Skole.

Gunner Pinborg, Hurup.

Frk. ???????, Ydby.

Peder Andersen, Dover.

Marinae Thorsø Christensen, Kallerup.

Bodil Sørensen % Vognm. Ejner Sørensen, Villerslev.

Valdemar Houlgaard, Hurup.

Lissi Hermansen, Gettrup.

Karen Olesen, Hurup.

Laurids Kristensen, Hørdum.

Anna Margrethe Nielsen

Grethe Christensen, Bedsted.

Ruth Nedergaard, Bedsted.

Anna Worm, Trankjær.

Gerda Kirkegaard, Agger

Magda Worm, Trankjær.

Karen Volmer, Jestrup.

Laurids Olsen, Sønderhå.

Edith Sund, Vestervig.

Martin Andersens Datter.

Signe Sund.

Anton Jensen, Vestervig.

Inger Vangsgaard, Dover.

R. Nielsen.

Ulla Hove, Vestervig.

Jytte Andersen.

Stinne Olsen, Sinmerup.

Tove Nielsen, Bedsted

E. ?? Søgaard, Ullerup.

Anna Nielsen, Refsgaard, pr. Hurup.

Anna Andersen, Ettrup.

Margith Jensby.

Vivian Vigsø, Hurup.

Bente Larsen, Vestervig.

Rosa Vostrup, Bedsted.

Fru Søren Sørensen, Doverodde.

Solvej Knudsen, Hurup.

Magrethe Møller, Misionshotellet Hurup.

Kirsten Hilligsø, Dover.

Thea Nørgaard Nielsen.

Gudrun Nielsen

Fru Kjær. Overassistent Inga Korsgaard, Dover/Hurup

Elsebeth Kreilgaard, Odby.

Bankassistent Kirsten Damm, Ydby/Hurup

Karen Kreilgaard, Odby.

Fru Christensen, Hellerød, Hvidbjerg.

Hanne Andersen, Bedsted.

Bente Hartmann Andersen, Bedsted.

Kirstine Jensen

Katrine Yde Dissing, Heltborg/Bedsted

Karen Marie Christiansen, Jegindø.

Maren Rimmer, Jegindø.

Anna Knudsen, Hurup.

Rigmor Nielsen,Hvidbjerg.

Rigmor Nielsen,Hvidbjerg

Linda Jensen, Ydby.

Peder Thøgersen, Agger.

Viggo Pedersen, Bedsted.

Peder Thøgersen, Agger.

Vera Møller, Svankjær.

Th. Eskisen, Svankjær.

Follager, Søvang Teglværk.

Laurids Jensen, Flarup.

Gudrun Elisabeth Olesen, Bedsted

Kirstine Marie Madsen, Nr. Hvidbjerg.

Anna Marie Kjær

Søndergaard, Dover.

Hanne Christensen, Bedsted.

Dagmar Vang, Floulev.

Henny Kruse, Lyngby.

Alvilda Vang, Floulev.

Maren Bach, Vestervig.

Fru Vangsgaard, Sønderhå.

Frk Krejberg, Ginnerup.

Sara Katrine Petersen, Hurup

Edith Nielsen Kirkegaard

Katrine Kjær, Hurup.

Dorthea Sørensen, Østreallé Hurup.

Inga Kirstine Nielsen

Kamma Larsen, Svankjær.

Maren Bertelsen

Else Salmon, Hurup

Nicoline Jensen, Hurup.

Johanne Munk.

Elisabeth Larsen, Refstopmark.

Gerda Madsen.

Fru Lyngbæk, Hurup.

Maren Damkjær, Ydby.

Mary Riis, Ginnerup.

Maren Houmøller, Vestervig.

Astrid Nørgaard, Hørdum.

Gerda Pedersen, Hurup.

Astrid Andersen, Ginnerup.

Skomager Lorentsen, Hurup.

Edith Amby, Hurup.

Erna Elise Larsen, Krik.

Alfred Nielsen, Adbøl pr. Vestervig.

Niels Kirk, Oksenbøl.

Erna Kristensen, Stagstrup pr. Hørdum.

Gudrun Skovsted, Bedsted.

Ninna Nielsen, Agger

Grethe Hancke

Gunhild Pedersen (f. 1929), Hurup/Thisted

Emma Pedersen, Hurup

Dagny Olsen, Brydbjerg, Bedsted

Dagny Olsen, Brydbjerg, Bedsted

Johanne Margrethe Ernst

Thea Lynge, Refs.

Karen Marie Vestergaard, Oksenbøl.

Inger Jensen, Refsbøl.

Niels Vestergaard "Harregaard" Bedsted.

Stinne Jensen, Ulsted Vestervig.

Ebba Facius, Bedsted

Fru Andersen

Edith Rysgaard, Bedsted.

Sygemedhjælper Emma Elise Andersen, Gettrup.

Ruth Møller, Hurup.

Karen Nielsen, Bedsted. Datter af Niels P. Nielsen.

Inge Olsen, Bedsted.

Edith Lauberg, Hurup.

Alic Olsen, Bedsted.

Gitte Hansen.

Erna Østergaard

Marie Nørbjerg, Dalhgaard Bedsted st..

Fru Else Andersen, Bredgade, Hurup. Else Nicolajsen, "Balsby"

Lis Christensen, Hurup.

Grethe Madsen

Thora Munk, Vestervig.

Rikke Christensen.

Petra Kristiansen.

Lilly Jensen % Bager Kristensen, Vestervig.

Emma Christensen, % Slagter Mikkelsen, Vestervig.

Karl Jensen, Vestervig.

Aase Kristensen

Dagmar Vestergaard, Hurup/Aarhus

Jensine Nielsen, Visby.

Margrethe Nielsen, Bubbel Mark.

Ella Josefsen, Lyngs.

Alice Nielsen

Ellen Notlevsen, Hurup/Thisted

Husbestyrerinde Thea Sund, Bedsted/Hurup

Else Kristensen

Damefrisørinde Frk. Rasmussen, Hurup.

Vira Fuglsang, Hurup.

Gerda Katrine Vendelboe, "Bubbel"/Gammelby

Fru Redaktør Andresen, Hurup.

Jensen

Dagmar Elvine Nielsen, Bedsted/Hurup. Gift med Niels Christian Arnold.

Anna Katrine Jensen

Dagmar Morsing, Ydby Brugsforening.

Mona Nørbjerg, Bedsted.

Marius Hougaard, Sønderhå.

Else Nielsen, Bedsted.

Anna Jensen.

Anton Jensen, Vestervig.

Kirstinne Poulsen, Bedsted.

Anna Pedersen, Bedsted

Marianne Madsen, Hvidbjerg.

Rourgaard

Karen Jensen, Vestervig.

Anne Kirstine Sørensen (d. 1981), Vesterby. Pr. Vestervig

Lavrids Jensen, Ø. Assel Mors.

Kamma Mikkelsen, Vestervig.

Niels Gade, Ø. Skaarup pr. Vestervig.

Niels Lund Jørgensen.

Dagny Dahlgaard

Krista Dam Madsen, Refs/ Gl. Bedsted

Gudrun Vestergaard, Hurup.

Laura Jensen, Gettrup.

Elias Kristoffersen, Odby pr. Uglev.

Ellen Christiansen, Hurup.

Damefrisør Bodil Sørensen, Hurup

Asta Madsen.

Søren Thomsen, Vesterby.

Laurids Leed, Bubbel Mark.

Anna Jensen, Sindrup/Hurup

Jan Olsen, Agger. Nanna Lyhne Kristensen, Agger

Jens Balsby, Gundtoft.

Emma Poulsen, Bedsted.

Jens Balsby, Gundtoft.

Fru Gartner Madsted, Hurup. Emma Thomsen

Else Poulsen.

Sonja Bertelsen, Tygstrup.

Organist Emma Jacobsen, Bedsted. Ugift.

Ketty Bertelsen, Tygstrup.

Fru Maler Jensen

Jette Nielsen, Hvidbjerg.

Tove Jensen, Koldby.

Betty Degn

Theodora Jensen.

Marianne ?????.

Frida Clemmensen, Hurup

Bente Fomsgaard, Hurup.

Kontorassistent Ritte M. Lund Larsen, Trankjær/Bedsted/Hurup

Dora Kristine Dybdahl, Bedsted

Hanne Andersen, Hurup.

Annelise Olander, Hurup.

Ella Højbjerg Carlsen.

Vivi Krog, Hørdum.

Lea Naomi Søndergaard, Agger/Bedsted

Solverg Jensen, Vestervig.

Ruth Bertelsen, Vestervig.

Aase Bach Nielsen, Sønderhå.

Alise Jensen, Bedsted.

Nielssine Christensen, Bedsted

Stella Larsen, Vestervig.

Bodil Andersen, Hurup.

Fru Niels Kobberød, Hurup.

Edith Olsen, Hurup.

Esther Hove, Ettrup

Jette Vestergaard, Morup Mølle.

Elin Sjøgaard (f. 1954), Hurup

Weisbjerg, Grurup.

Esther Jørgensen, Visby.

Dorthe Olsen.

Birthe Stærk Lauritsen f. Pedersen (d. 1983), Hurup

Signe Nielsen, Vestervig.

Ellen Magrethe Christensen

Lis Toft.

Dagny Madsen (f. Wodstrup), Bedsted

Fru Kjeldsen, Hurup.

Fru Hummelshøj, Hurup.

Valborg Overgaard Nielsen

Helen Bak, Gundtoft.

Britta Nielsen (f. Christensen), Thygstrup/Hurup

Gerda Steffensen

Anna Bach, Bedsted

Inger Christensen.

Frk Agnes Mortensen, Hurup.

Laila Jensen.

Fru Vestbjerg, Uglev.

Else Marie Kirk.

Gudrun Nielsen, Hurup.

Inger Lauridsen

Jenny Dorthea Nielsen, Hurup

Kirsten Hove, Bedsted.

Fru Brinch, Bedsted.

Thora Nielsen, Lyngs.

Fru Rærsing. ?????

Frk Bakker, Thisted.

Rita "Strit" Sørensen, Hurup

Frk Ruth Larsen, Hurup.

Bente Iversen.

Frk Rasmussen, Hurup.

Anna Mikkelsen, Uglev.

Frk Agnes Pedersen, Hurup.

Gerda Kirkegaard, Agger

Kristiane Poulsen

Jytte Gellad, Grurup Vestergaard.

Johanne Hilligsøe

Krista Harring. Krista Dam Madsen, Refs/ Gl. Bedsted

Anna Jensen

Fru Jensen, Hurup.

Katrine Kristensen, Hurup.

Grethe Espersen.

Kirstine Eriksen, Gettrup.

Ekspeditrice Minna Agnethe Roesgaard, Doverodde/Hurup

Rigmor Lassen, Vestervig.

Grethe Larsen, Jegindø.

Astrid Nielsen, Lyngby.

Anna Svendsen, Lyngby

Rigmor Knattrup, Bedsted

Grethe Toftdahl, Vestervig.

Ella Hansen, Vestervig.

Kirstine Toftdahl, Vestervig.

Ellen Jensen, Gudnæs

Dorthea Hebsgaard

Mary Bjerregaard, Skyum.

Bager Kristensen, Vestervig.

Dorothy Eriksen, "Søvang" Bedsted

Bager Kristensen, Vestervig.

Anna Nielsen, Ulsted.

Marie Brandsholm, Lyngs.

Estrid Hansen, Thygstrup.

Klara Nielsen, Hurup.

Anna Petersen, Vestervig.

Cinnie Mouritsen.

Kristine Jensen, Nes pr. Karby.

Inger Nielsen, Svankjær.

Bente Hummelshøj

Fru Ester Skovsted, Bedsted.

Asta Mukholm.

Stinne Søndergaard

Ingeborg Jensen, Vestervig.

Jytte Søby Sørensen, Koldby.

Edel Olsen, Thisted.

Anna Lis Jensen, Hurup.

Katrine Stensgaard, Kobberød.

Fru M. Jensen, Agger.

Molly Pedersen, Agger.

Edith Pedersen, Hurup.

Ketty Madsen.

Petrea Jensen

Britta Hansen.

Anna Christensen, Ydby.

Ingrid Madsen, Boddum.

Anna Marie Høgholm.

Henny Pedersen, Bedsted.

Hanne Stensgaard, Gettrup.

Vognmand Nyby, Vestervig.

Pauline Jensen, Bedsted.

Gerda Nielsen, Bedsted.

Fru Kappel, Ydby.

Thea Yde, Vilhelmsminde pr. Bedsted.

Fru Christensen, Oddesund N.

Olga Alstrup, "Koustrupmøllegaard", Sønderhå

Anne Larsen.

Magda Østergaard.

Helga Alstrup, Hassing.

Magda Jensen, Thygstrup.

Inge Birthe Nymann, Hurup.

Mary Jensen, Hørdum Mejeri.

Fru Christoffersen, Hurup.

Fru Olsen, Holmgaard, Ydby.

Hanne Nielsen, Bubbel Mark

Anny Bang.

Birthe Hansen.

Esther Steffensen.

Sørensen

Tove Henriksen.

Birgit Nielsen, Svankjær.

Sørensen

Marie Daniel.

Sørensen

Knud Pedersen, Grurup. Sonja ??

Birthe Johannesen

Johanna Pedersen, Ulsted.

Svend Christensen, Boddum.

Robert Nielsen, Sønderhå.

Krista Slot

Valdemar Rougaard, Sønderhå.

Giltoft, Hørdum.

Hanne Andersen, Hurup.

Elin Nielsen

Oskar Madsen, Lyngs.

Nanna Korsgaard, Krik Bageri.

Birthe Larsen, Hurup.

Rose Sørensen

Grethe Hylle, Hvidbjerg.

Gerda Toftdal

Henny Vangsgaard

Ingeborg Frederiksen

Alma Nielsen, Villerslev pr. Hørdum.

Martha Larsen, Ydby.

Marie Kristensen

Bodil Slot, Hurup.

Klara Kristensen

Tora Toft, Hurup.

Aase S???????

Stinne Jensen, Sennels central, pr. Thisted.

Alice Svendsen, Ydby.

Ellen Rysgaard

J.M. Es???sen, Uglev. ????

Inger Larsen, Vestervig.

Forstander Jørgensen, "Søndbjerg Børnehjem" Pr. Uglev.

Holger Lauridsen, Hilligsø.

Dorthe Rysgaard, Hundborg.

Robert Madsen, Ydby.

Lis Nielsen, Agger.

Mette Veisbjerg, Hurup.

Randi Hangaard, Dover.

Ingrid Andersen, Hurup.

Robert Madsen, Ydby.

Kerstine Agerholm.

Gerda Katrine Vendelboe

Fru Foldager, Hurup.

E. Mikkelsen, Gettrup.

Martha Jensen, Hurup.

Inger Johanne Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Fru Carl Brændgaard, Brogaard.

Elsebeth Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Fru Carla Pedersen, Hurup.

Fru Pedersen, Madsted. pr. Bedsted.

Nora Klemmensen.

Gudrun Søgaard Rølle

Signe Brandborg, Svankjær.

Helga Jensen, Tambohus.

Inger Johanne.

Stigaard Sørensen

Elsebeth Wewer Ifversen

Kirstine Sørensen, Heltborg.

Karen Frostholm

Frk. Lomborg, Agger.

Frk. Brander, Koldby Sygehus.

Agnes Krog, Volstrup pr. Hjerm.

Stinne Jensen, Ydby

Rigmor Krog, Volstrup pr. Hjerm.

Ester Pedersen, Jegindø.

Frk Else Nielsen "Tatol" Bedsted.

Astrid Kristensen, Vester Skårup.

Bodil Jensen, Hassing.

Maren Hebsgaard, Odby Skole, Uglev.

Anna Hilsgaard, Flovlev.

Maren Katrine Pedersen, Sønderhå.

Jens Nielsen, Agger.

Valborg Facius

Karl Lyngs, Lyngs.

Karen Larsen, Oksenbøl.

Inga Jensen, Bedsted.

Frk Riis, Gammelby, Pr. Bedsted.

Kristensen, Vestervig.

Elna Tandrup, Svankjær Pr. Bedsted.

Anne Marie Nielsen, Vestervig.

Inger Klausen, Refsgaard.

Nicoline Klausen, Refsgaard.

Martine Overgaard, Istrup pr. Bedsted.

Gudrun Thøgersen.

Else Kjærgaard, Visby.

Mary Brandsholm, Boddum.

Inger Christensen, Spails pr. Bedsted.

Marie Kjærgaard, Boddum.

Bodil Alstrup, Hassing.

% Christensen, Hurup.

Maja Hove, Heltborg.

Solveig Kjeldsen, Sønderhå.

Bodil Thøgersen, Vestervig.

Ann Poulsen, Hurup.

Astrid Rasmussen, Kobberød, Gettrup.

Inger Olsen, Hørdum st.

Teglværksejer Hansen, Ydby.

Karen Kristensen, Trankjær.

Ella Pedersen

Sigfred Kristensen, Vestervig.

Grethe Bundgaard, Ørum Skole pr. Bedsted.

Magrethe Stærk, Ydby.

Gerda Bundgaard, Ørum Skole pr. Bedsted.

Sagfører Kristensen, Vestervig.

Nikoline Mikkelsen.

Anne Jensen, Ørum pr. Bedsted.

Ellen Jensen, Visby.

Emma Kristensen, Visby.

Anny Damsgaard, Hurup.

Karal Poulsen.

Fru Kristensen, Hurup.

Solveig Krog, Visbyåe.

Birthe Sørensen, Irup.

Hilda Nørbjerg, "Svegaard" Lodbjerg. Pr. Vestervig.

Inger Christensen, Spails, Pr. Bedsted.

Else Stensgaard, Gettrup.

Maren Madsen, Gudnæsgaard, pr. Hørdum.

Erna Jessen, Morup Mølle.

Agnes Hummelshøj

Mathilde Nielsen, Vestervig.

Else Jensen, % Gartner Nielsen, Bedsted.

Ulla Lyngbal, Hurup.

Marie Graugaard Pedersen, Ørum.

Chr. Elkjær, Uglev.

Kirstine Jensen, Gundtoft.

Anna Bangsgaaard, Hundborg.

Lilian Nielsen, Hørdum St.

Maja Svendsen, Hundborg.

Maren Hansen, Ashøje.

Valborg Sørensen, Agger.

Magrethe Hyldahl, Ydby.

Anine Poulsen

Thora Konge, Svindborg Pr. Bedsted.

Ragnhild Foged, Hurup.

Erna Andersen "Dommergaarden" Vestervig.

Frk. Sørensen, Hurup.

Hrr. Ejersen, Hvidbjerg.

Anna Sø, Randrup.

Jette Madsen, Vestervig.

Betty Steffensen, Vestervig.

Jenny Sø, Randrup.

Herdis Nørgaard, Vestervig.

Alma Jensen, Thisted.

Gertrud Kirstine Kristensen, Hassing Brugsforening. Hassing.

Edith Pedersen, Vestervig.

Ingrid Hedegaard, Refshedegaard.

Rigmor Jakobsen, Hurup.

Agnes Andreasen, Flovlev, Hvidbjerg.

Højsholt

Marie Østergaard, Ydby.

Dora Søndergaard, Lyngs.

Meta Nørgaard, Hurup.

Peder Møller, Refsgaard, Hurup.

Margit Jensby.

Anna Larsen, Gettrup.

Johanne Andersen, Gammelby pr. Bedsted.

Ellen Kirstine Jespersen, Ydby

Chr. Amby, Hurup.

Anna Lise Munk

Lene Christensen, Krik central.

Fru Jens Leegaard Riis, Gammelby

Grethe Jensen, Morup Mølle.

Johanne Møller, Koldby.

Ulla Nielsen, datter af Knud Nielsen, Bedsted.

Anni Larsen, Hurup.

Minna Nielsen, Gettrup.

Fru Poul Mikkelsen, Hurup.

Iben Sahl

Dora Kjærgaard, Bedsted

Lene Kjældgaard, Bedsted.

Bente Christensen.

Jenny Madsen, Boddum.

Fru Smed Damsgaard, Villerslev.

Elly Nielsen, Herning.

Fru Suh??????????, Hurup.

Jenny Larsen

Mads Holm, Serup.

Anna Gilling, Grurup.

Niels Sørensen, Vestervig.

Grethe Andersen

Sofie Kjær, Villerslev.

Charles Nielsen, Gl. Bedsted.

Chr. Jespersen, Gettrup.

Signe Pedersen.

Fru Lorenrsen.

Rigmor Knudsen, Gettrup.

Eva Thomsen, Bedsted.

Else Søndergaard.

Marie Jensen, Ydby.

Laura Bach, Hvidbjerg.

Karen Slot, Gettrup.

Ane Lis Munk Helligsø

Agda Lauridsen

Gurli Krog, Hørdum.

Else Handgaard.

Stinne Nørgaard, Villerup, pr. Bedsted.

Dagmar Larsen, Hvidbjerg.

Anna Kjær "Svinkløv Badehotel" Fjeritslev.

Tora Larsen, Vestervig.

Pouline Kristensen

Fru Tømrer Kristiansen, Hurup.

Kirstine Brogaard "Vestergaard".

Oline Møller, Ydby.

Anna Marie Nielsen.

Edith Sørensen

Marie Sørensen, Svankjær.

Anna Marie Johannesen, Hassing.

Lilly Jensen, Ørumby pr. Bedsted.

Maren Knudsen, Hurup.

Marie Pedersen, Svankjær Mølle.

Slagter Mikkelsen, Vestervig.

Slagter Mikkelsen, Vestervig.

Gusta Barslev "Odbygaard" Uglev.

Niels Chr. Grønbæk, Skårup pr. Vestervig.

Gudrun Krogsgaard

Karen Magrethe Graversen, Hurup.

Ingrid Vinge, Agger Badehotel.

Ave Hansen

Katrine Ringgaard, Hurup.

Sygeplejerske Frk. Andersen, Vestervig.

Emma Jensen, Vestervig.

Mikkel Riis, Sindrup.

Elna Vangsgaard, Villeslev, pr. Hørdum.

Lilly Nielsen

Karen Larsen, Dover.

Rigmor Søndergaard, Flarup.

Marius Madsen, Villerslev.

Mads Roi Madsen, Jegindø.

Clara Bjerregaard, Bedsted.

Ella Krabbe, Boddum.

Bente Dahl Jensen.

Else Kristine Frøkjær

Vera Andersen

Gerda Pedersen.

Anton Hansen, Hassing.

Jenny Pedersen, Vilhelmsminde. pr. Bedsted.

Nea Hove Krabbe

Ella Skårup. Jenny Larsen

Markus Damsgaard, Vester Stauersbøl, Vestervig.

Magrethe Poulsen, Astrup Mark.

Markus Damsgaard, Vester Stauersbøl, Vestervig.

Ole Madsen, Skårup.

Tove Petersen.

Ester Margrethe Nielsen

Fru Dybdahl Olsen, Bedsted.

Thea Grsversen, Hilligsø.

Dagmar Sørensen, Heltborg.

Else Marie Nielsen, Bedsted

Gerda Nielsen, Sdr. Hørdum.

Henny Møller

Jytte Jensen, Bedsted.

Marie Bangsgaard, Hassing.

Kommuneassistent Karen Juhler Jensen, Hurup

Ekspeditrice Ruth Dorthea Christensen, Hurup

Birthe Stauersbøll.

Anna Worm Jensen, Svankjær.

Ellen Kristensen

Fru Bager ???, Vestervig.

Lis Jensen/Lissi Jensen

Fru Andersen, Hurup.

Helene Tinggaard, Hurup.

Børnehavepædagog Vita Nørskov, Hurup

Fru Niels Kruse Andersen, Sønderhå.

Christina Christensen.

Reina Larsen, Skyum.

Hilda Hundskjær, Bedsted.

Karen Fogh.

Ingeborg Møller Fogh, Hurup

Bodil Alstrup.

Bankassistent Anna Maria Pedersen, Hurup

Ellen Helene Randorf

Anna Madsen, Ulsted.

Charlotte Ravnsmed

Anna Krummelhøj. Anna Marie Handrup, Ullerup

Hilda Nielsen.

Grethe Pedersen.

Tudlik Kvist Andersen, Jegindø.

Henry Madsen, Refs.

Inger Christensen, Bedsted

Elly Thomsem.

Fru K. Krog.

Mette Eliasen, Boddum/Hurup

Gunhild Damsgaard

Esther Sursen, Gundtoft.

Rigmor Sørensen, Doverodde.

Fru Christensen, Uglev.

Harriet Frost

Karen Fomsgaard, Hvidbjerg.

Kris.

Jane Markusen.

Ruth Poulsen, Gl. Bedsted.

Magrethe Korsgaard.

Fru Niels Kristiansen, Vestervig.

Fru Hummelshøj, Hurup.

Nikoline Jensen, Jegindø.

Jenny Larsen.

Hanne Trarb. Hanne Drost, Hurup

Rigmor Henriksen, Øster Ulsted.

Inger Marie Madsen

Fru Leif Bertelsen, Lodbjerg.

Fru Krabbe, Trankjær.

Robert Jensen, Hurup.

Fredrik Jensen, Villerslev.

Bodil Nielsen

Fru Dueholm Phillipsen, Kobberød

Jan Knudsen, Hurup.

Vivian Viksø, Heltborg

Richard Christensen.

Ebba Laurette Jensby

Bodil Ringgaard, Heltborg/Bedsted

Ingeborg Hansen, Bedsted.

Elin Nielsen, Hassing

Jens Chr. Sørensen, Hurup.

Lilly Graugaard

Esther Sørensen, Svankjær

Mona Nielsen.

Elvine Kjær, Hørdum Mølle

Edith Jensen, "Søndergård"/Heltborg

Klara Nielsen, Koldby.

Alfred Houmøller, Hilligsø.

Skotøjsarbejder Gudrun Valborg Pedersen, Hurup

Dorthe Kristensen, Hurup

% Knud Erik Johannesen, Bedsted

Ellen Jensen, Sønderhå.

Else Hangaard, Dover

Ellen Poulsen, Grurup

Marianne Jespersen, Hassing.

Øland, Ydby

Fru Peter Bertelsen, Spails pr. Bedsted.

Bankassistent Inga Kristensen, Hurup

Hanne Jensen

Marie Sørensen

Gudrun Gade

Anna Madsen, Ydby.

Grethe Gramstrup, Bedsted

%Grethe Gramstrup, Bedsted

Bankassistent Allis Larsen, Agger

Bankbestyrer Anna Andersen, Istrup gl. skole

Lene Lund Larsen.

Gertrud Kristensen, Hurup.

Bankassistent Krista Agerskov Fink, Hurup

Ansat i Thylands Bank, Hurup

Edith Nordentoft, Koldby.

Bankassistent Henny Jensen, Hvidbjerg/Agger

Olga Madsen, Hurup.

Bankassistent Kirsten Damm, Ydby/Hurup

Anne Grethe Kirk.

Annelis Andersen f. Eskerod, Hurup

Odette Christensen (f. 1951), Hurup

Fru Arne Ravnsmed, Hassing.

Else Kristensen, Hassing Central.

Betty (f. Jensen), Floulev

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Bankassistent Jytte Steffensen, Hurup

Hanne Faurholdt, Vestervig

Ansat i Thylands Bank, Hurup.

Ansat i Thylands Bank, Hurup

% Jens Peter Nielsen, Koldby

Kirsten Andersen / Mads Andersen, Boddum.

Astrid Nielsen, Koldby

Edith Odgaard, Ginnerupgaard

Annalise Kristensen, Hurup

Hanne Gyrup, Hurup

Aase Møller Nielsen, Hurup

J. Markussen, Ydby

Nanna Hansen

Else Moritsen, Villerslev

Anne Lise Lauridsen, Doverodde

Berg Ubbesen, Villerslev.

Ketty Madsen, Hurup

Alfred Andersen, Taabel.

Jette Andersen

Chr. Grønkjær, Gundtoft pr. Ydby.

Vita Andersen

Frida Lodahl (d. 1985)

Grethe Wigth, Vestervig.

Doris Vilhelmsen, Ydby

Agner Slavensky, Bedsted.

Esther Sørensen, Skyum

Nanny Sørensen, Jegindø

Poul Poulsen, Spangbjerg pr. Bedsted.

Betty Nielsen, Boddum

Åse Svendsen

Lis Christensen, Gudnæsstrand

Karen Jørgensen, Østre Helligsøgaard.

Else Stoktoft, Koldby.

Fru Ernst

Fru Martin Larsen, Villerslev

Marianne Frøkjær

Inge Marie Hove, Hellerød

Else Kjærgaard, Boddum.

Mary Christensen, Bedsted

Jette Løgstrup, Agger.

Marie Petersen, Hurup.

Anna Kristensen, Ydby Brugsforening.

Inger Sørensen, Vester Tofttum, Heltborg.

Karen Sørensen.

Erna Jensen

Ellen Kristensen, Vestervig.

Anna Gramstrup, Hurup.

Grethe Overgaard, Hurup.

Kristine Nielsen, Villerslev.

Ester Kristensen, Bedsted.

Thea Kristensen, Hilligsø pr. Vestervig.

Thea Kristensen, Refs.

Marie Larsen, Kobberødgaard.

Hilda Kristensen, Snedsted.

Asta Vester, Bedsted.

Tony Andersen, Bedsted

Inga Nielsen, Nedre Gramstrup. Vestervig.

Ellen Kristensen, Vestervig.

Else Nielsen, Nedre Gramstrup. Vestervig.

Agnes Nielsen.

Ruth Møller, Hurup.

Tove Jensen, Ørhøj Bedsted.

Marie Pedersen, Gl. Bedsted.

Frk Mathilde Jensen, Skive.

Ida Larsen, Ullerup.

Magrethe Korsgaard, Krik. % Skrædder Nielsen.

Ketty Andersen / Axel Kristensen, Agger.

Inga Vognsen, Hurup.

Vognmand Steffensen, Taabel.

Karen Nielsen, Bedsted.

Poul Kr. Poulsen, Ydby.

Mary Brandsholm, Boddum.

Thora Mikkelsen, Spangaard.

Ester Amby, Hilligsø.

Hilda Andersen, Nykøbing Mors.

Annalise Thul, "Lyngholm" pr. Bedsted.

Magdalene Borre

Marie Landbo, Ettrup.

Irene Andersen, Adbøldmark.

Anna Jensen, Morup Mølle.

Kirstine Krogsgaard

Ella Sørensen, "Østergaaard" ?????????

Frk. Sørensen, Vestervig.

Elisabeth Andersen, Heltborg.

Anna Nielsen, Thygstrup pr. Vestervig.

Inga Larsen, Gettrup.

Gerda Madsen, Hvidbjerg.

Anna Margrethe Larsen, Vestervig.

Vigtor Olsen, Svindborg, pr. Svankær.

Astrid Eriksen, "Salling Ungdomsskole" Jebjerg St.

Lillian Pedersen, Koldby.

Irene Andersen.

Katrine Brændgaard, Bedsted.

Hanne Christensen.

Bente Eriksen, Vestervig.

Else Nielsen, Hassing.

Birthe Hald, Refs.

Anne Marie Dam, Næssund.

Esther Facius, Bedsted.

Johanne Larsen, Agger.

Agnes Jensen, Visby.

Gytta Okslund. ???????

Anna Vestbjerg, Uglev.

Grethe Landbo % Jens Riis, Gammelby pr. Bedsted.

Købmand Mogensen, Bedsted.

Ella Pedersen, Postkontoret i Vestervig.

Hans Søndergaard, Hassing.

Marna Jensen Skovlund

Fru ???? ???, Hvidbjerg.

Esther Poulsen

Olga Madsen, Missionshotellet.

Mette Andersen.

Minna Jensen, Hurup.

Inger Lund Jensen

Anna Nielsen, Dover.

Jørgen Damgaard Pedersen, Hørdum.

Emil Pedersen, Guntoft.

Ingrid Pedersen

Anny Madsen, Hurup

L. Thøgersen, Uglev.

Inge Nielsen, Bedsted.

Korsgaard Christensen, Hurup.

Lilly Henriksen

Else Madsen, Trankjær.

Ellen Lindgaard, Boddum Præstegaard.

Vita Nielsen, Vestervig Sygehus.

Else Nygaard, Hassing.

Elvine Kronborg, Sønderhaa.

Ingrid Jensen.

Elinord Moskjær.

Anna Marie Steffensen, Hurup.

Fru Fredberg.

Alice Hyldig, Hurup.

Ingrid Bonne Andersen, Agger.

Gudrun Pedersen

Katrine Østergaard, Bedsted.

Gudrun Pedersen, Bedsted.

Rita Bedtsen

Grethe Stentoft, Hvidbjerg.

Bodil Pedersen, Skyum.

Johanne Hebsgaard

Elin Jensen

Rigmor Sinker, Svankjær pr. Bedsted.

Hanne Johannesen, Bedsted Kro.

Anna Sinker, Svankjær pr. Bedsted.

Ruth Bech, Ydby.

Harald Madsen, Søndergade Hurup.

Bitten Stigaard Sørensen, Irup. pr. Hørdum.

Grethe Sørensen, Frisør, Gettrup.

Inger Madsen, Bedsted.

Ruth Thomsen (eller Herdis Bülov, Ginnerup?)

Grethe Hylle, Ydby.

Inga Larsen.

Helga Toft

Karen Brandsholm, Boddum.

Irene Andersen.

Ella Jensen, Næssund.

Laurits Iversen, Heltborg.

Henny Larsen, De gamles Hjem, Uglev.

Mette Kristensen.

Jytte Christensen Sygehuset, Vestervig.

Fru Høgh, Hurup.

Esther Krog Larsen.

Hans Andersen, Hurup.

Henny Hansen, Hurup.

Birgitte Jørgensen

Frk. Yoetmann.

Jonna L. Jensen, Søndbjerg børnehjem 7790 Hvidbjerg.

Jens Nørgaard.

Kirstine Jensen, Vittrup pr. Bedsted.

Anna Søndergaard, Boddum.

Lilian Dam, Uglev.

Agnes Hove, Refs.

Ruth Larsen.

Xxxxxx Møller, Koldby.

Fru Bagermester Ellen Knudsen, Bedsted.

Britta Stigsgaard, Irup pr. Hørdum.

Kaja Brandsholm, Ettrup.

Irene Büloru

A. Rytter, Hurup.

Lis Larsen, Vestervig.

Tove Rasmussen, Hvidbjerg.

Otilia Pedersen, Koldby.

Hanne Grønkjær, Agger.

Ebba Jensine Madsen

Fru Laurids Grønkjær, Agger.

Vitta Madsen

Fanny Jensen, Sønderhå.

Rosa Johannesen, Bedsted Kro.

Vagn Christensen / Jens Christensen, Boddum.

Inger Lise Poulsen, Vestervig.

Ingeborg Møller Fogh.

Gunnar Kristensen, Dover.

Lis Back.

Centralbestyrer Elisabeth Pedersen, Viborg.

Ruth Yde, Gettrup.

Karen Sotberg, Hurup.

Datter af Fyrpasser Sørensen, Lodbjerg Fyr.

Stella Dam

Marianne Pedersen

Betty Wolden.

Hilda Andersen

Jette Nielsen

Telefonistinde Valborg Christensen

Nicoline Sørensen

Betty Nielsen

Anna Grethe Poulsen

Anne-Lise Lind

Fru Olsen.

Gerda Kristensen

Mette Jensen

Ellen Pedersen

Marie Sørensen

Anna Bunk

Grethe Poulsen

Johanne Kristiansen

Anna Jensen

Kristine Kristensen

Emma Sørensen, Gentofte.

Margrethe Nielsen

Frk. Anna Madsen

Ulla Haagaard

Karin Nielsen

Jensine Pedersen

Anna Jensen

Ung pige siddende på hest.

Smed Jensens datter med hund og kat.

Metha Pedersen

Jenny Andersen

Grethe Nygaard.

Frk. Elisabeth Kristensen

Fru Thøgersen

Karen Madsen

Bodil Christensen

Marie Petersen

Anna Graversen

Anna Nielsen

Anna Lundgren

Maris Mouridsen

Kristine Møller

Frida Clemmensen

Jensine Søndergaard

Fru Hansen

Kisser V. Nielsen

Anne Thomsen

Fru Andersen

Kirstine Nielsen

Inger Lis Nielsen

Lene Brogaard Nielsen

R. Hangaard.

Margit Clausen, Jegindø.

Fru Mortensen

Agnethe Lauridsen

Britta Pilgaard

Erneeraq Nielsen

Ejnar Stærk Pedersen

Karen Toelsgaard.

Ingeborg Lauridsen

Lene Jensen

Nanny Sørensen

Lis Kirk Jensen

Datter Holger Andersen

Fru Holger Andersen

Fru Munch

Kirsten Høgholm

Birthe Bjergaard

Lissi Ottesen.

Marie Nielsen, Morup Mølle.

Birgitte Jørgensen

Fru Gerda Andersen

Bodil Bertelsen, Hurup.

Elsebeth Foget, Skyum pr. Hørdum.

Ung dame med cykel.

Alleto Peduiue Vansted.

Grud?

Ida Poulsen

Maren Grud //gift med Torvald Poulsen Gærup

Inge Andersen.

Tove Rorsgård. Gift med Pejter Søndergård Vestervig

Fru Åge Nielsen, Ashøjgade Hurup

Jytte Rorsgård

Birgit Hebsgaard, Helligsø

Grethe Toft Kobberø

Ingrid Nielsen

Marie Kjeldsen

Lis Christensen

Balsby

Mariane Ringgaard/gift med Chr. Toft Tygstrup

Fru Søren Nielsen.

Refererer til: Svend ???

Refererer til Eva Poulsen.

Hansen

Eva Poulsen

Anne Larsen Hunskjær

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Ukendt

Glasplader fra Vestervig

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Hilda Steffensen Gykjær V.Gettrup

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

1 gammelt billede med en ung dame.

1 ældre dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ældre dame.

1 dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

Hilda Steffensen Gettrup

1 ung dame.

Olga Christensen

1 dame.

Karin/Karen Skovsted

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Inger A. Christensen, Dovervestergaard.

1 ung pige.

Stinne Bertelsen.

1 ung pige.

Knud Jensen, Spails pr. Bedsted.

1 dame.

Anna Slot, Ydby.

1 ung dame.

Lis Kristensen, Koldby Apotek.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 dame.

Erik Møller, Astrup.

1 dame.

1 dame.

Marie Jensen

1 dame.

1 ældre dame.

1 dame.

1 ung dame.

Købmand Østergaard, Ydby.

1 dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

Herdis Jensen, Snedsted.

1 dame.

1 ung dame.

Marie Kristensen, Ettrup.

1 dame.

1 ung dame.

Kirstine Madsen, Vestervig.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung pige.

1 ung pige.

Anna Svendsen, Lyngby pr. Bedsted.

1 ung dame.

1 dame.

Inga Mølgaard Andersen, Jegindø.

1 ung dame.

Thora Obel, Jegindø.

1 ung dame.

Rigmor Obel, Jegindø.

1 dame.

1 dame.

Laila Aagaard, Sønderhå.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

1 dame.

1 ung dame.

1 ung dame.

Anna Gran????, Lyngby pr. Bedsted.

1 dame.

1 ung dame.

1 dame.

Emilie Sørensen, Vestervig.

Dorthe Sørensen.

1 dame.

Sørensen, Irup.

1 dame.

1 dame.

Ida Gilling

1 dame.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Niels Højbjerg, Foderstoffer Hvidbjerg.

Irma Andersen, Vestervig.

1 dame.

Karin Plougmann, Hvidbjerg.

1 ung pige, samme som nr. 1141.

Else Andersen, Agger.

Edith

1 ung pige, samme som nr. 1140.

1 dame.

1 ung pige.

Alma Gade, Uglev.

Sigrid Nicolajsen, Ydby.

Kirstine Pedersen, Trankjær.

Karen Sørensen, Hurup.

Ældre dame.

Karen Clausen, Vestervig.

Linda Gregersen, Gettrup.

En dame.

Tømrer Overgaard, Vestervig.

Hanne Jensen, Gettrup.

En dame.

Tømrer Overgaard, Vestervig.

Agnethe Jespersen, Gettrup.

1 dame.

1 dame.

Anna Nedergaard

Hanne Borre Andersen

1 dame.

Helga Christensen, Hurup.

Belinda Rødbro, Hurup.

1 dame.

Musiklærerinde Frk. Nielsen, Vestervig.

1 dame.

Fru Jørgensen, Hilligsøe.

1 dame.

Alis Kjeldsen, Sønderhå.

1 dame.

Dyrlæge Andersens Datter, Bedsted.

Anne Grethe Vangsgaard.

1 dame.

Hanne Madsen

1 dame.

Jytte Holst

1 dame.

Slagter Hansen.

1 ung dame.

Ingeborg Hupfeldt Lassen, Vestervig, Hurup.

1 dame.

Inger Jensen, Dover.

Vibeke Bangsgaard, Koldby.

1 dame.

Chr. Odgaard, Hvidbjerg.

Gerda Pedersen.

1 dame i en stue.

1 ung dame - udendørs.

Anna Madsen, Hørdum.

1 ung pige - udendørs.

Thora Pedersen, Lyngs.

Fru Madsen, Villerslev.

Hanne Knudsen, Hørdum.

1 dame - udendørs

Magrethe Pedersen, Lyngs.

% Fru Madsen, Villerslev.

Gårdejer Henry Gade, Taabel pr. Vestervig.

M. Kongensgaard.

1 dame.

Minna Jensen, Visby.

1 ung dame.

Johanne Jensen, Visby.

1 dame i en stue.

1 dame i en stue.

Lars Sørensen, Gettrup.

1 ung dame

Irmelin Petersen

Fru Knud Marbæk, Bedsted.

Agnete Kjeldgaard

Karen Bech, Neder Astrup, 7760 Hurup.

1 ung dame

Anna Pedersen, Randrup.

Enkefru Astrup, Hurup.

Karen Madsen, Heltborg.

1 dame

Fru Kjældgaard, Vestervig.

M. Kong?????gaard.

Rigmor Bertelsen, Snedsted.

Fru Riis, Futtrup.

Frk. Tholund, Vestervig Sygehus.

Grethe Hilligsø, Gettrup.

Anna Larsen, Sønderhå brugsforening, pr. Hørdum.

Hanne Kristensen

Agnes Clausen, Hurup.

Karen Marie Nielsen

Birthe Møller

Fru Gade, Villerslev.

Sidsel

Jonna Pedersen

Ketty Madsen

Herdis Sørensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Thea Vodstrup

Solveig Andersen

Elisabeth Boddum, Refstorp.

Frk Jensen

Erna Larsen, Vestergaard Ullerup.

Edith Larsen

Marie Jensen

Vera Jensen.

Johanne Nielsen, Visby.

Fru Arden

Biografejer Raghild Bjerre

Inger Knudsen, Ydby.

1 dame.

1 dame.

1 dame.

Sussanne Gadegaard.

Karen Søe

Gerda Olesen

Frk Madsen.

Buskjær

Bodil Weisbjerg

Elisabeth Jensen, Visby.

Gerda Glanz, konditori

Else Dahl

Anna Ludvigsen Kristensen

Astrid Gammelgaard.

Anna Olsen, Uglev.

Kirstine Sørensen

Erna Rasmussen.

Slagter Mikkelsen, Vestervig.

Kirstine Jensen, Guntoft.

Fru Hansen

Nora Mikkelsen, Hurup.

Ingrid Ernst, Hurup.

Anna Pedersen, Hvidbjerg.

Anders Nielsen "Sandgaard" Bedsted.

Nikoline Jensen, Hurup.

Ingrid Nørgaard.

Karen Hornstrup

Rosa Christensen, Bedsted.

Fru Skovrider Jensen

Merete Graversen.

Ester Kristensen, Hurup.

Marie Larsen

Tømrer Jensen, Guntoft.

Hanne Jensen, Agger.

Anna Jensen, Vestervig.

Bitten Riis Christensen.

Thomas Olsen, Boddum.

Johanne Pedersen, Hørdum.

Gerda Sørensen

Thora Sørensen

Lilly Iversen, Agger.

Fru Folelang.

Hanne Mortensen

Ninna Nørskov, Hurup.

Karen Marie Gottenborg, Nr. Vorupør.

Anny Toft.

Marie Pedersen, Adbøl.

Olga Madsen

Anni Hove Pedersen

Fru Christensen, Boddumbisgaard.

Inga Bull, Vestervig Overgaard.

Anna Grethe Nielsen, Spolum pr. Bedsted.

Inger Larsen.

Frk. Nikolajsen, Hurup.

Erhard Christensen, Horsfeldt pr. Bedsted.

Stinne Leed

Kirsten Houe Thomsen

Edith Jensen, Hurup.

Postbud Christensen, Boddum.

Fru Madsen, Hurup.

Ingeniør Thyersen, Hurup.

Alfil Hansen

Lilly Barslev, Bedsted.

Edith Kamilla Sørensen

Maren Pedersen.

Ruth Jensen, Hassing.

Johan Mikkelsen, Thygstrup.

Anna Dahl

Kristian Jensen, Dover.

Haagh, Hørdum.

Gerda Møller

Elly Heedegaard, Højgaard. Bedsted.

Fru Salamon Sørensen, Hurup.

Anna Lykke, Svankjær pr. Bedsted.

Henry Hornstrup, Flarup.

Fru Hansen, Boddum.

Minna Jensen

Sigurd Mikkelsen.

1 dame

Irmelin Petersen

Anny Damsgaard.

Kathrine Vestergaard

Britta Iversen

1 dame

Jytte Mølgaard, Hurup.

Nora Sørensen

1 dame

Frk. Anna Langgaard, Hurup.

1 dame

Lilly Elinora Andersen, Bedsted

Thyra Nielsen

1 dame

Carla Olsen "Holmegaard" Ydby.

Marie Sørensen, Boddum.

1 dame

1 dame

Alfred Jørgensen, Ydby.

Frida Clemmensen

Karen ??? Poulsen.

1 dame

Asta Sørensen

Gudrun Overgaard

Fru Evald Jensen.

1 ældre dame

Karen Pedersen

1 dame

Hedvig Kohlumo, Gettrup.

Edith Kristensen, Vestervig.

Frk. Jensen, Misionshuset.

Kristensen

Tove Gade

Laurids Skinhøjs datter, Boddum.

Niels Chr. Lyngs, Lyngs.

Anna Gade

Karen Vilesen, Vittrup pr. Bedsted.

Niels Chr. Lyngs, Lyngs.

Inger Magrethe Pedersen.

Niels Chr. Lyngs, Lyngs.

Gerda Hjaltelin, Næssund.

Edna Nørbjerg

Enkefru Anna Skalshøj, Hurup/Uglev.

Kirsten Andersen

Petra Sørensen, Hvidbjerg.

Hanne Daniel Jensen, Randrup.

Fyrmester Aksel Leed, Lodbjerg Fyr.

Elly Petra Larsen, Barslev Thyholm.

Nanna Overgaard, Vestervig.

Lærer Christiansen, Ydby.

Magda Marie Christensen

Ella Nørgaard, "Søndergaard" Horsfeldt pr. Bedsted.

Oda Facius

Klara Pedersen

Methea Madsen, Hørdum.

Chr. Langballe, Bedsted.

Anna Kristensen, Vester Skårup pr. Vestervig.

Elinor Andersen, Svankjær.

Agnes Kristence Hedegaard

Jensine Kappel, Ydby.

Alice Pedersen, Vestervig.

Elna Nielsen, Ettrup.

Fru Jørgensen

Helga Jensen, Agger.

Jonna Larsen.

Enkefru Anne Lützhøft, Tandrup pr. Bedsted.

Ruth Munkholm

Ellen Jensen, Sønderhå.

Helga Knudsen

Eva Krog, Koldby.

Lis Nielsen

Inga Kusk, Hørdum.

Oline Møller, Ydby.

Klara Thygersen

Frk Rita Slot Holmgaard, Ydby.

Frk. Jørgensen, Hurup.

Fru fiskehandler Thøger Andersen, Hurup.

Gerda Hoelgaard

Irene Ladefoged.

Eva Hvid, Vestervig.

Karen Hyldahl "Nygaard" Boddum.

Gerda Hoelgaard

Vera

Not. Til Andres Nielsen, Agger.

Abelone Odgaard

Niels Ting, Hvidbjerg.

Birgith Klappenborg.

Lisbeth Lauersen

Ingrid Jensen.

Kirstine Jensen

Kristian Dahlgaard

Grethe Vang Nielsen

Inger Clausen

Klara Kristensen, Vester Stauersbøl pr. Vestervig.

Dorthea Sunesen, Doverodde.

Vera Ravnsborg, Karby Mors.

Marie Pedersen, Bedsted.

Karen Bjergaard

Betty Andersen

Elisabeth Jensen, Visby.

Ida Andersen, Ginnerup.

Gudrun Nicolajsen

Marie Jensen, Visby.

Edel Amby, Randrup pr. Vestervig.

Petra Hedvig Christensen

Magrethe Møller, Hassing pr. Hørdum.

Grethe Nørgaard, Villerslev pr. Hørdum.

Helga Christensen, Hurup.

Else Jensen

Anna Worm Nielsen, Bedsted.

Ruth Møller % Mikkel Lauersen, Lyngs.

Hilda Nørgaard

Kamilla Jepsen, Hurup.

Aase Bjerre

Anna Lise Nørgaard, Hørdum.

Ruth Egebjerg, Villerslev.

Dagny Kristensen, Hilligsø.

Aase Larsen

Ragnhild Bjerre

P.A. Jensen, Dover.

Frk. Elin Jensen

Klara Pedersen, Lyngs.

Marie Hansen

Slagter Nørgaard, Gettrup.

Bertha Notlevsen

Gerda Christensen, Thygstrup pr. Vestervig.

Gudrun Hebsgaard

Marius Jensen

Ane Kathrine Nørgaard

Postbud Christensen, Boddum.

Else Olsen, Bedsted.

Tove Andersen

Magrethe Jensen

Anna Mikkelsen, Handrup pr. Vestervig

Overportør Odereshede, Bedsted.

Erna Mikkelsen, Handrup pr. Vestervig

Elisabeth Krabbe, Doverodde Kro.

Grethe Madsen, Ydby.

Kr. Krabbe, Boddum.

Alice Jensen, Engesvang pr. Hørdum.

Ane Christensen

Kr. Svalgaard, Boddum.

Jensine Elisabeth Sørensen

Mekaniker Madsen, Vestervig.

Anna Andersen, Hørdum.

Anna Poulsen, Gettrup.

Augusta Madsen

Olga Madsen

Tove Odgaard Pedersen.

Anna Hornstrup

Henny Josefsen, Hørdum.

Ellen Elkjær, Hellerød pr. Uglev.

Margrethe Høgholm

Helga Landbo, Visby.

Signe Klausen, Tygstrup Vestervig.

Kirsten Gunnarsen, Hururp.

Anna Madsen

Anna Rokjær, Boddum.

Anna Gramstrup, Vestervig.

Johanne Margrethe Rasmussen

Anna Krabbe Nielsen

Ingeborg Hupfeldt Lassen

Fru Blikkenslager Sørensen, Vestervig.

Anna Damsgaard

Else Pallesgaard, Vestervig.

Elsebeth Nielsen, Vestervig.

Gerda Bisgaard, Spangbjerg pr. Bedsted.

Ingeborg Jensen "Bakgaard" Ydby.

Gerda Bisgaard, Spangbjerg pr. Bedsted.

Else Nikolajsen

Dorthea Olsen, Ydby.

Kirsten Høje Kristensen

Anna Hvid, Gettrup.

Gudrun Kjær

Lea Jespersen

Ellen Bundgaard, Kerteminde.

Elna Petersen, Koldby.

Maren Grud, Jegindø.

Magdalene Borre

Singe Poulsen, Ydby.

Metha Borre

Astrid Rasmussen, Kobberød.

Inger Knudsen, Ydby.

Oline Fuglsang, Dover.

Elly Nielsen, Bedsted.

Peter Andersen, Gudnæsstrand pr. Hørdum.

Grethe Landbo, Grurup.

Ellen Kristensen, Jegindø.

Frida Madsen, Abildgaards Mølle.

Anna Landbo, Grurup.

Else Styker, Sønderhå pr. Hørdum.